Plaketler

Plaketler


Plaket özel ve resmi kurumlar tarafından ödül olarak verilen, kristal ahşap veya metal levhalar kullanılarak yapılan, manevi değeri olan şık ürünlerdir.

Plaket özel şirketlerde başarı gösterenler veya bir işletmede belirli yıllar hizmette bulunmuş, 5 yılını, 10 yılını, 20 yılını dolduran personele hatıra olarak işletmeciler tarafından verilir.

Ödül alan kişiler, çalıştıkları kurumdan aldıkları bu ödül sayesinde, mutlu olarak çalışma motivasyonlarının etkileri büyük olacaktır. Ayrıca, bunun yanında çalışma hayatlarında uzun yıllar çalışarak, emekli olan personellere de emeklilik ödülleri verilmektedir.

Kurum içinde yapılan çalışmalarda başarı gösteren kişiler, özel olarak plaket alabilmektedirler. Bu plaketler başarı ödülü olarak isimlendirilir. Özel veya resmi kurumlara ziyaretlerde verilen plaketlere, ziyaret anısı olarak adlandırılan hatıralar verilir.

Tüm plaketler üzerinde, kurumu temsil eden bir logo basılır ve logo altına verilecek kişi veya kurumun ismi altına da veriliş anlamına uygun yazı hazırlanarak, lazer kazıma veya renkli baskı yöntemiyle baskı yapılır.

Askeri kurumlarda belirli dönemlerde yapılan personel tayinleri sırasında hizmet anısı olarak adlandırılan plaketler verilmektedir.

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler

Plaketler